Instalacje alarmowe - InBu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Instalacje alarmowe

 
 

Dom to miejsce, w którym każdy chce czuć się bezpiecznie. Nie warto zatem odkładać instalacji alarmowej na później, bo im szybciej się na to zdecydujemy, tym prędzej nasz dom będzie bezpieczny. Okablowanie instalacji alarmowej najlepiej wykonywać wraz z instalacją elektryczną. Jeśli dom jest dopiero budowany, najlepiej zaplanować i zamontować systemy alarmowe od razu, dzięki temu unikniemy prac w późniejszym czasie.
 
Wiele osób niestety zwleka z montażem instalacji alarmowej, nie mając świadomości, że dom może ulec kradzieży już aktom wandalizmu już podczas budowy złodzieje są w stanie wynieść z domu nawet glazurę, parkiet, okna czy przybory sanitarne, które dopiero czekają na montaż. Warto więc zamontować instalację elektryczną jak najwcześniej. W ten sposób można też łatwo uniknąć kłopotów i nieporządków, które wiązałyby się z instalowaniem systemu alarmowego w gotowym domu.
 
Instalacje alarmowe - przykładowe wykonanie instalacji odgromowej  
 
Wykonanie instalacji alarmowej najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie o dużym doświadczeniu. W ten sposób będą mieli Państwo gwarancję fachowości oraz możliwość skorzystania z rady. Warto wybrać firmę, która zajmuje się także późniejszym serwisowaniem. Jednak przed pojawieniem się osoby, która będzie zajmowała się instalacją alarmową, mogą Państwo zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów systemu:

  • Centrali, która steruje pracą instalacji alarmowej. Jest to serce całego systemu, dlatego powinna być ona umieszczona w możliwie najbardziej bezpiecznym miejscu, do którego nikt nie ma dostępu i które trudno będzie znaleźć. Centralę warto montować na przykład w garderobie, szafie wnękowej, na poddaszu lub strychu lub w zakamarku sypialni czy pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu osoba niepożądana nie będzie w stanie znaleźć centrali alarmu. Pod żadnym pozorem nie należy umieszczać jej przy wejściu do domu, w pobliżu okien, wyjścia na taras lub w kuchni i łazience.
  • Szyfratorów, które służą do włączania i wyłączania alarmu. Informują one także o pracy systemu, o tym, czy w danym momencie wykrywany jest ruch oraz, w przypadku uruchomienia alarmu, z której czujki pochodzi sygnał. Szyfratory posiadają często dodatkowe przyciski, za pomocą których można poinformować odpowiednie służby o pożarze lub o konieczności wezwania ambulansu. W domu najlepiej umieścić co najmniej dwa szyfratory: przy wejściu do budynku oraz blisko sypialni, aby móc kontrolować stan systemu alarmowego bezpośrednio przed snem i po przebudzeniu. Jeśli posiadają Państwo dodatkowy garaż lub pomieszczenie gospodarcze, to warto również tam umieścić szyfrator, aby w razie nieprzewidzianych okoliczności nie musieć przemieszczać się do domu.
  • Czujek, które wykrywają niepożądany ruch i przekazują informacje do centrali alarmowej. Rozmieszczenie czujek jest trudnym zadaniem i warto dokładnie je przemyśleć i w miarę możliwości skonsultować je ze specjalistą. Od rozmieszczenia czujek zależy skuteczne wykrycie zagrożenia. Czujek pasywnej podczerwieni nie należy umieszczać w miejscu, które jest podatne na zmiany temperatur, ponieważ reagują one na obiekty, których temperatura różni się od otoczenia nawet o dwa stopnie. Należy także uważać, by podczas urządzania domu nie zostały one przesłonięte. Poza czujkami, które wyłapują złodzieja w momencie, gdy włamuje się do domu, można zainstalować także czujki zewnętrzne, które mogą reagować na przekraczanie ogrodzenia domu lub nawet na zbliżanie się do niego.
  • Sygnalizatora, który informuje o włamaniu domowników, sąsiadów i przechodniów.

 
Najlepiej zamontować instalację elektryczną otwartą, która pozwoli w przyszłości na zamontowanie dodatkowych czujek i ewentualne modyfikacje. System alarmowy może także informować o pożarze, ulatnianiu się gazu i innych zagrożeniach. Jeśli chcą Państwo, aby Państwa dom był całkowicie bezpieczny, zachęcamy do instalacji alarmowej. Nasz doświadczony zespół chętnie doradzi Państwu na każdym kroku jego instalacji oraz zapewni profesjonalną obsługę.
 
Do założenia instalacji alarmowej zapraszamy do miast: Kraków i Katowice. Zachęcamy do skorzystania także z naszych usług, np. w postacji instalacji odgromowej a będą mieli Państwo nieustanną gwarancję bezpieczeństwa.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego