Instalacje odgromowe - InBu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Instalacje odgromowe

 
 
 

Instalacje odgromowe - zapewnij bezpieczeństwo swojego mieszkania

 
Instalacja odgromowa ma na celu ochronę obiektu przed zagrożeniami, powstałymi na skutek wyładowań piorunowych lub przepięć w instalacji elektrycznej. Warto przemyśleć wykonanie odpowiednich zabezpieczeń, ponieważ mogą one uchronić dom od uszkodzenia urządzeń elektronicznych, a nawet od pożaru.
 
 
Wykonanie instalacji odgromowej, która ma na celu uchronienie budynku, należy poprzedzić specjalistyczną oceną ryzyka zagrożenia piorunowego.
Jest to skomplikowana i trudna procedura, dlatego musi być ona wykonana przez wykwalifikowaną osobę. Istnieje kilka czynników, które powodują, że dom może być bardziej narażony na ryzyko uderzenia pioruna. Zaliczają się do nich między innymi: brak innych wysokich obiektów w pobliżu (jak wyższe domy czy drzewa), położenie domu na wzniesieniu, wysokość budynku przekraczająca 10 metrów, położenie w regionie o podwyższonej ilości dni burzowych czy pokrycie dachu lub ścian wykonane z materiałów palnych.
Jeśli Państwa dom narażony jest na któryś z wymienionych czynników, koniecznie należy rozważyć zamontowanie instalacji odgromowej.
Po uderzeniu pioruna prąd płynie tam, gdzie opór jest najmniejszy, czyli od dachu przez fundamenty, aż do ziemi. W efekcie może dojść do uszkodzeń izolacji fundamentów, pęknięć ścian, a nawet do pożaru, z uwagi na gwałtowanie wytworzone ciepło. Instalacja odgromowa powoduje, że prąd ma przepływ o bardzo małym oporze od dachu po grunt. Piorunochron przewodzi prąd na tyle dobrze, że nie wywołuje on uszkodzeń i oddaje energię ziemi.
 
Nowoczesne instalacje odgromowe montowane są w sposób niewidoczny, bez uszkodzenia pokrycia i lakierowane są pod kolor dachu. Dzięki temu nie zostaje zakłócona estetyka budynku, a standardy bezpieczeństwa są znacznie podwyższone. Instalacja odgromowa może zabezpieczać także miejsca szczególnie narażone na bezpośrednie działanie prądów piorunowych, na przykład anteny czy kolektory słoneczne. Zabezpieczenie tych miejsc jest często konieczne, ponieważ prądy udarowe o znacznych wartościach mogą wnikać do pomieszczeń, a następnie oddziaływać na urządzenia elektryczne, które mogą zostać uszkodzone. Takie elementy wymagają instalacji odgromowej oraz otoczenia przez przestrzeń chronioną, jak metalowe maszty lub dodatkowe zwody pionowe.
 
Nasza firma zajmuje się:

  • kompleksową, nowoczesną ochroną odgromową budynków,
  • wykonujemy profesjonalny pomiar oraz montaż instalacji odgromowych.
  • wykonujemy także instalacje elektryczne
 
Jeśli chcą Państwo zapewnić bezpieczeństwo dla swojego domu, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 
 
Instalacje odgromowe - przykładowe wykonanie instalacji odgromowej
Instalacje odgromowe - przykładowe wykonanie instalacji odgromowej
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego