Instalacje Elektryczne - InBu Kraków i Katowice

Idź do spisu treści

Menu główne:

Instalacje elektryczne

 
 

Instalacje elektryczne to sieci niskiego napięcia, stanowiące układ przewodów w budynku wraz z całym sprzętem elektroinstalacyjnym. Służą do dostarczania energii elektrycznej lub sygnałów elektrycznych do odbiorników. Niskonapięciowa instalacja elektryczna to zespół urządzeń elektrycznych o odpowiednich parametrach technicznych, napięciu skoordynowanym do 1000 V prądu zmiennego i 1500 V prądu stałego. Jej celem jest dostarczenie energii z sieci rozdzielczej do poszczególnych odbiorników. Potocznie instalacja elektryczna rozumiana jest jako ułożenie przewodów elektrycznych.
 
Aby prawidłowo zaplanować trasy przewodów elektrycznych, fachowiec musi mieć dostęp do projektu przyszłych wnętrz. Jeśli nie ma jeszcze dokładnego projektu, powinien on być przynajmniej orientacyjny. Dzięki temu będzie on wiedział, jak poprowadzić przewody, aby na przykład znalazły się one nad stołem w jadalni, obok telewizora, komputera czy sprzętu grającego. W tych miejscach rozmieszczone zostaną gniazda wtykowe. Fachowiec wykonujący instalację elektryczną będzie także wiedział, w których miejscach nie powinny się one znaleźć. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko na zwiększenie komfortu przyszłych użytkowników, lecz także na wzmocnienie bezpieczeństwa w sytuacji nierozsądnego użytkowania, na przykład przez dzieci. W niektórych pomieszczeniach, jak kuchnie, łazienki i pralnie, ryzyko porażenia prądem jest szczególnie duże, dlatego umieszczone tam gniazdka powinny być bryzgoszczelne, czyli odporne na zachlapanie wodą.
 
Profesjonalni fachowcy mają duże doświadczenie w wykonywaniu instalacji elektrycznej, dzięki czemu wiedzą, jak uczynić ją jeszcze bardziej funkcjonalną. Nadmierne ograniczanie liczby gniazd i punktów świetlnych może sprawić, że stanie się ona nieużyteczna. Z kolei nadmierna ich ilość może niepotrzebnie zwiększyć koszty. Zbyt duża ilość gniazdek elektrycznych może nie tylko zakłócić walory estetyczne pomieszczenia, ale wymaga też zwiększonej ilości obwodów, aby nie doprowadzić do ich przeciążenia.

 
 

 
Nasz zespół zajmuje się usługami, związanymi z instalacjami elektrycznymi:

  • Doradzamy,

  • zajmujemy się montażem,

  • wymianą,

  • remontami,

  • modernizacją układów elektrycznych.

 
 
Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia do wykonywania instalacji elektrycznych. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz duże doświadczenie. Wszelkie usługi wykonujemy przede wszystkim z troską o dobro naszych klientów. Jeśli chcą Państwo, aby instalacja elektryczna w Państwa domu była niezawodna i odpowiednio poprowadzona, zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z naszych usług.

 
 
Instalacje elektryczne w firmie InBu - przykładowa instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym
Instalacje elektryczne w firmie InBu - przykładowa instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego